انواع چای و خواص آن‌ها | سبزیجات

گیاه چای به صورت بوته، درختچه یا درختیه با نام عملی THEA SINENSIS یا CAMELIA که از خونواده چای (THEACEAE) هستش. این گیاه در نقاطی از جهان از جمله هندوستان، چین، سریلانکا، ژاپن، ایران و نواحی دیگه پرورش می یابد. چون در سه فصل از سال (بهار، تابستون و پاییز) برگ های اون برداشت می شه، پس در بیشتر نقاط ، چای به صورت بوته هست؛ ولی اگه هیچ گونه برداشتی از اون انجام نشه، کم کم مرتفع شده و به صورت درختچه یا درخت در می آید.

قسمت اصلی مورد استفاده بوته ی چای، برگ اون هستش که به صورتای جور واجور تبدیل به شکلای جور واجور چای می شه.

با در نظر گرفتن این که در ایران دو نمونه چای سبز و چای مشکی هست و خیلی از ادما از وجود اونا اطلاع کاملی نداشته و خواص زیادی واسه اونا قائل می شن، در این مطلب شکلای جور واجور چای موجود در ایران و جهان و خواص مربوط به اونو میگیم.

نیاز به ذکره که گیاه چای سبز و مشکی یکیه، ولی در نوع عمل آوردن اونا فرق هست.

چای سبز(GREEN TEA)

اگه برگ تازه چای رو به سرعت خشک کنن، چای سبز به دست می آید. در این شرایط اجازه تخمیر به چای داده نمی شه.

مهم ترین خواص چای سبز شامل موارد زیره:

ضد پوسیدگی دندون  به دلیل فلوراید بالا،

ضد سرطان معده و پوست ،

ضد خارش و التهاب حاصل از گزش حشرات،

تحریک سیستم ایمنی بدن.

چای سبز در کشور چین، ژاپن، ترکمن صحرای ایران و بعضی نقاط دیگه مصرف داره. چای سبز رو می توان مانند چای مشکی، دم کرده و مصرف کرد.

چای مشکی یا معمولی(BLACK TEA)

در صورتـــی کـــه بـــرگ تــازه چـــــــای، مــورد عمـلیــات تـخمـیــر(FERMENTATION) قرار گیرد، تغییراتی در رنگ، بو، مزه و مواد و اثرات اون نسبت به چای سبز ایجاد می شه. پس از مراحل تخمیر، اونو خشک کرده و بسته بندی می کنن.

با اینحال که امروزه چای معمولی به عنوان یه نوشیدنی گرم با مصرف بسیار گسترده رو به روست، ولی باید در نظر داشت که چای علاوه بر خوراکی بودن به عنوان یه گیاه دارویی مهم، دارای خواص زیادیه. با در نظر گرفتن قدمت شناخت چای به وسیله بشر و مصرف بسیار زیاد اون، هزاران تحقیق وسیع روی اون انجام شده که نشون دهنده مهم بودن این گیاه با ارزشه.

تا کنون ۵۱ اثر جور واجور از چای گزارش شده که مهم ترین این خواص عبارت ان از: ضد درد، ضد آمیب، ضد فراموشی (ضد فراموشی)، ضد آرتریت ، ضد تصلب شرابین، ضد باکتری، ضد سرطان ، ضد افسردگی، ضد قند خون ، ضد التهاب، ضد جهش ژنی، ضد نیتروزآمین، ضد اکسیدان ، ضد اسپاسم، ضد ویروس، قابض، مقوی قلب، محرک سیستم عصبی مرکزی، ادرار آور، محافظ کبد ، کاهنده پرفشاری خون ، محرک قدرت ایمنی بدن، کم کننده ی چربی خون، کم کننده تری گلیسریدها و محرک مجاری تنفسی.

خواص نامبرده بین چای سبز و معمولی مشترک بوده و بسته به درصد مواد موجود در اونا ممکنه در قدرت اثر اونا فرق وجود داشته باشه.

چای اولونگ(OOLONG TEA)

اگه برگ تازه چای به صورت ناقص تخمیر شه، چای اولونگ به دست می آید. این گونه چای در ایران و خیلی از نقاط دنیا تولید نمی شه، ولی در کشور چین تولید می شه.

از خواص مهم چای اولونگ، کاهش کلسترول خون  است که می تونه در هر وعده غذای چرب، مقدار کلسترول خون رو در حد متعادل نگه داره. هم اینجور محققان ژاپنی فکر میکنن که مصرف این نوع چای باعث کاهش فشارخون شده و می تونه در جلوگیری از بعضی مشکلات قلبی– عروقی اثر داشته باشه.

دکتر محمد صالحی سورمقی- دکترای تخصصی فارماکوگنوزی "داروشناسی"

استاد دانشکده داروسازی دانشگاه تهران

*

منبع : tebyan.net

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*